SS Uudised 27-28. oktroobril osales 6 Põhjakompanii võitlejat Kaitseliidu sideeriala kursusel. Kursus on jaotatud kahele nädalavahetusele ja järgmisel korral kohtume novembris ning kursuse lõpetanud omavad teadmisi töötamaks rühma sidemeestena. Siinkohal on järgnev kokkuvõte võitlejate S ja L poolt.

" />
01.10.2014

Sideeriala kursuse esimene nädalavahetus


27-28. oktroobril osales 6 Põhjakompanii võitlejat Kaitseliidu sideeriala kursusel. Kursus on jaotatud kahele nädalavahetusele ja järgmisel korral kohtume novembris ning kursuse lõpetanud omavad teadmisi töötamaks rühma sidemeestena. Siinkohal on järgnev kokkuvõte võitlejate S ja L poolt.

"Kaks õppepäeva möödusid asjalikus meeleolus kiiresti ja kursuse ülesehitus oli õppijasõbralik, sest teooria vaheldus praktikaga ning suurema osa ülesandeid lahendasime 3-4-liikmelistes gruppides.
Alustasime sidepidamise eeskirjade ja standardväljakutsete meenutamisega, liikumise edasi kooditabeli kasutamise juurde, lahendasime hasartselt kodeerimise ja dekodeerimise ülesandeid ning laupäeva esimese poole lõpetas üldhariduskoolist tuttav füüsika ehk siis täpsemalt elektrotehnika alused. Puust ja punaseks tehti, mis on alalisvoolu ja vahelduvvoolu erinevus, kumb siis ikka tapab, kas pinge või vool, ning saime praktikas multimeetriga raadiojaamade kui ka autoakude pinget mõõta. Õppisime ära korrektse eestikeelse sõna pingemuunduri kohta - vaheldi - ja kasutasime seda, et muuta veoauto aku 24 volti 12 voldiks. Pärast lõunat, mille valmistasid NKK usinad uued liikmed, õppisime formeeritud teateid edastama ja vastu võtma (CONTACTREP, QUICKSITREP/SITREP, INTREP, MEDEVAC). Päeva lõpetas loeng elektroonilisest sõjast ja nägime, kui lihtne on analoogsidet pealt kuulata.

Mõõdame multimeetriga

Teist päeva alustasime autentimise ja koodipunktide õppimisega. Päeva põnevaimaks osaks oli gruppides kõneprotseduuride harjutamine. Ülesandes pidime vastavalt juhendile edastama ja vastu võtma teateid nii nelja grupi omavahelist korrespondentsist kui ka reageerima ühiskutsungile ning peajaama sõnumitele. Õppimiskohti oli ja novembrikuu nädalavahetusel saame analoogset ülesannet juba kontrollharjutusena korrata. Kindlasti said kõik aimu, kui vastutusrikas on sidemehe roll ja kui palju on korraga eetris infot, millest tuleb kibekiiresti märkmeid teha ning millele ka õigel hetkel reageerida. Pühapäeva teises pooles rääkisime sidetaktikast - varustuse liikumisteedest, rühma sidevõimekusest ja varustusest, raadiojaama asukoha valikust ning raadiojaamade andmetest.
Järgmise pooleteistkuu jooksul saame mõtte värske hoida ILIAS-est materjale üle vaadates.
Mida meelde jätta:
- Pea ei ole prügikast. Sidemeestel tuleks kindlasti endale taskuformaadis paljundused teha, kus on kirjas erinevad raadioväljendid ning ka taktikalise side formaadid.
- Rühma sidemees võiks julgemalt sõna võtta, kui RÜ, RV ja JÜ-d raadiosidet korrektselt ei kasuta või teevad liiga suure plaani, mida sidevõimekus ei toeta.
- Mõtle! Vajuta! Räägi!
Nii lihtne see ongi.


Võitlejad S ja L"

 

Uudised