SS Uudised
16.07.2014

Põhja kompanii liikmed IPSC vintpüssi Eesti meistrivõstlustel 3.-6 juuli

3.-6. juuli toimus Nursipalju harjutusväljal International Practical Shooting Confederation (IPSC) Eesti regiooni meistrivõistlused vintpüssiga laskmises. Osa võtsid vähemalt 6 Põhja kompanii liiget. 
 
Kokku oli 18 erinevat laskeharjutust. Minimaalselt tuli ära lasta 315padrunit. Võistlejad olid Eestist, Leedust, Poolast, Venemaalt, Ukrainast, Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist, Sveitsist, Saksamaalt, Hispaaniast ja Lõuna-Aafrikast. Kusjuures viimase riigi laskur kasutas võistlusrelvana meile tuntud Gaililli klooni, mis tootedud Lõuna-Aafrikas Iisraeli firma litsentsi alusel.

Galilli kloon Lõuna-Aafrika võistlejal
Mõned sõnad erinevate harjutuste sisust: mootorrattal laskmine 200m kaugusele, kaevikust laskmine 300m kaugusel, liikuva märgi laskmine 150m kaugusele, kitsa puuprussi peal seistes laskmine 60m kaugusele, alla suunas katuselt laskmine 100m kaugusele, kettidel kõikuva voodi pealt laskmine 100m kaugusele, autoistmelt taha suunas laskmine 150m kaugusele, üles suunas katuselt laskmine150m kaugusele,  WC potilt laskmine 150m kaugusele, kitsas ruumis laskmine horisontaalse relvaga 60m kaugusele... jne


 
Mida kõrvataha panna? Üks lihtsana tunduv asi näiteks on see, et kui kaeviku keskel püsti olles on sihtmärk hästi näha, siis relva õlga võttes on vaateväli oluliselt väiksem, kuna ka pea on allpool relva sihtimisjoonel. Sellest tulenevalt ei pruugi enam sihtmärki näha olla ja tuleb positsiooni vahetada. Seejurest tuleb arvestada, et relva raud on sihikutest ca 5cm allpool. See tähendab, et kuigi sihtmärk on ilusti näha, võib kuul lennata vastu kaeviku valli. Ning selline kuul suure tõenäosusega enam sihtmärki ei taba. Vähemalt nii läks väga paljudel võistlejatel. Lihtne asi kuid raske meeles pidada ja arusaamine tuleb alles siis, kui kaeviku servast suur tolmupilv ülesse lööb. Vaata videot ajas 3:06 ja 3:07 laskur laseb vastu kaeviku valli, seejärel korrigeerib asendid (3:10-3:11) ning laseb uuesti (3:11-3:15) 
 
https://www.youtube.com/watch?v=p7ArJZ-12V4
 
Väljakutset oli kõvasti. Kes arvab, et oskab oma vintpüssist lasta, sellel soovitan kindlasti osaleda.
Kes soovib IPSCiga lähemalt tutvust teha see võtku ühendust!
 

Pildid: Diana Unt Photography

Täname Kaitseliidu Tallinna malevat toetuse eest võistlusel osalemiseks!

valik võistlejate relvadest

Uudised