SS Uudised 15-17 august toimus Kaitseliidu Harju malevas Nooremallohvitseride kursuse eelviimane etapp kus läbivaks teemaks oli patrull-laager ning selle drillid:patrulliettekanded, vaatluspost, alaluure, objektiluure, laagri luure ja hõivamine ning laagri rutiinid. 

" />
02.10.2014

Nooremallohvitseride kursuse eelviimane etapp

15-17 august toimus Kaitseliidu Harju malevas Nooremallohvitseride kursuse eelviimane etapp kus läbivaks teemaks oli patrull-laager ning selle drillid:patrulliettekanded, vaatluspost, alaluure, objektiluure, laagri luure ja hõivamine ning laagri rutiinid. 

Lisaks sellele planeerisime ka jao varitsust ning viisime selle ka täide. Nagu varasemalt olen maininud keskendutakse drillidele ning nende lihastesse salvestamisele ning seetõttu ei tundu mu kirjutised nii ilukirjanduslikud ja põnevad kui eelmise aasta kokkuvõtted.
 
12-14 september oli viimane etapp ning teemaks oli lahing hoonestatud alal ehk rahvakeeli "linnalahing" (ka külas on hooneid ning saab lahingut pidada). Reede õhtul alustasime grupitöödega kus tegime selgeks erinevad põhitõed: lähenemine hoonetele, liikumine koridorides, ruumide puhastamine.

Laupäeva hommikul sõitsime Rummu, kus meid lubati Murru vangla territooriumile. Ning seejärel juba drillid drillid drillid: avaustest ja nurkadest möödumine, hoonetele lähenemine ja sisenemine, treppidel ja koridorides liikumine ja ruumide puhastamine, tänavatel liikumine (olukorrad roheline, kollane, punane), kaardiharjutus (vastase osutamine). Pühapäeval oli siis suurem kompleksharjutus: Lahingutegevus hoonestatud alal rühma koosseisus.
 
Kpr K., Põhja kompanii

Uudised