SS Uudised 16. novembril toimus Plangus ühepäevane Murru-Rummu linnalahingu õppuse eelõppus." />
21.11.2014

Murru-Rummu linnalahingu õppuse eelõppus

16. novembril toimus Plangus ühepäevane Murru-Rummu linnalahingu õppuse eelõppus.

Päev algas teoreetilise osaga klassiruumis, kus tahvlil tutvustati jao liikumist tänavatel erinevates ohuolukordades, ristmiku või muu takistuse ületamist, nurkade „avamist“,  hoonele lähenemist jms vajalikku.

Järgnes lõuna. Söögiks oli üks pirakamaid kotlette, mida ma kunagi söönud olen  ja isik K. maitseaine, mis maitses umbes nii: “Kõik võtavad parajad portsud, sest kui kellelegi sööki ei jätku, toote oma toidud potti tagasi, segame läbi  ja siis jagame uuesti välja!“ 

Mistõttu pidi härra hiljem kaks korda võitlejaid lisaportsudele motiveerima.

Järgnes praktiline osa, mille läbiviimiseks jagati meile välja airsofti relvad, esialgu ilma laskemoonata. Jagunesime kolmeks jaoks ja läksime instruktorite käpa all teooriat praktikaks vormistama. 

 

See, mis tahvlil oli lihtne ja loogiline, muutus õues järsku koomiliselt keerukaks ja kohmakaks. Kui me esimest korda „rohelise koridoriga“ majale lähenesime, oli isegi instruktor naerust kõveras. Lõbus ja põnev oli. Kõik tahtsid harjutusi uuesti teha, kui instruktor ära läks, hakati iseseisvalt harjutama.

Minu isiklikuks märksõnaks sai „M, kuhu Sa tormad!?“ aga selle mõte jõudis mulle kohale alles airsofti lahingus, kuhu 40 meest ümber Maxima poe viiemeetriste vahedega liikuma hakkas.  Kuna ma kunagi enne polnud „relvaga“ rahva seas viibinud, oli see patrull-jalutuskäik ka põnev, eriti huvitav oli möödujate reaktsioone vaadata. Keegi lehvitas, keegi oli demonstratiivselt ükskõikne, keegi võttis autol hoo maha ja uuris pingsalt, mis relv võitlejal käes on.

Siira naerupahvaku teenis Maxima taga pohmellivärinas härra, kes ennast järsku keset keset hambuni relvastatud sõdureid leidis, seepeale käed üles tõstis ja kaalutletult ettevaatlike sammudega meist eemalduma hakkas.

 

Meie jao ülesandeks oli hävitada vaenlane (härra T). Skännisime korralikult territooriumi, leidsime vaenlase ja ajasime ta kattetule abil nurka. Siin jõudis mulle ka kohale „M, kuhu Sa tormad!?“ -  nimelt avasin nurka liigselt kiirustades ja hr. vaenlane sai ilusa tabamuse, mulle enamvähem silma alla  :)

 

Mõtlesime toimunu üle järgi ja liikusime tagasi Plangu territooriumile, kus pidasime veel ühe lahingu.

Üks jagu oli kaitses ja kaks jagu ründasid. Lahingu algus oli ilus ja süsteemne, vastane liikus ja tegutses nagu sõduriõpikus, kuid tegelikult võitis lahingu pimedus. 

 

Sellega sai päev läbi ja ma jäin selle päevaga väga rahule. See oli just selline päev, nagu ma õppepäevasid ette kujutan – hea ilm, head kaaslased, head instruktorid, hea söök ja õpetused, mis püsimälusse kinnistatakse. Väikese sinikaga  :)

Võitleja M.

Uudised