SS Uudised Taas lõppes NAKi õppuritel intensiivne ja põnevaid väljakutseid pakkuv nädalavahetus." />
02.03.2015

NAK-i kolmas nädalavahetus

Taas lõppes NAKi õppuritel intensiivne ja põnevaid väljakutseid pakkuv nädalavahetus.
Seekord harjutasime peamiselt paiknemist ning sellega kaasnevaid elemente, nagu paiknemisalale saabumine, jalastumine, ringkaitsesse võtmine, majutuskoha määramine jne. Omakorda uuteks elementideks osutusid erinevate käskude vormistamine/edastamine, nagu käsk ülema lahkumise korral, julgestuskäsk, rühmituskäsk. Pinget pakkus õppuritele ka poole ööni paiknemise dokumentatsiooni (maastiku- ja paiknemisskeem, julgestusposti, patrulli ja telgi valvamise graafiku) koostamine.

Lisaks paiknemist puudutavate küsimustele saime metsas harjutada ka formatsioonis liikumist ja reageerimist kontaktile. Praktiliselt kõik said kordamööda jao juhtimist proovida. Ikka ja jälle tuli endale pähe tuupida, et aeg, mil reasõduri rolli täitsime, on läbi. Jaoülemast sõltub tema alluvate ellujäämine ning temalt oodatakse, et ta võtaks kiiresti õigeid otsuseid vastu. Annab veel maha kraapida seda kihti, mis reasõduri ajast külge on jäänud.
Lisaks sain ennast ja oma värsket kapralipulka proovile panna sellega, et täitsin reede õhtust laupäeva õhtuni kursuse korrapidaja kohustusi. Pole vaja öelda, et see teatud pinget, ent ka omajagu nalja pakkuv kogemus arendab tulevasi allohvitsere igati.

Pühapäeval keskendusime kaudtule ja selle tellimise õppimisele, millest jäi minu meelest mõne tunni jooksul liiga väheseks. Kindlasti peame seda ning teisi sel nädalavahetusel õpitud punkte veel harjutama, kui tahame Kotkalennul 2015 tõsiseltvõetavad olla. Kaudtule tellimise õpe oli NAK-i kursuse formaadis esmakordselt.
Hoiame teid kõiki kursis meie edasise käekäiguga kursusel ning soovime meelde tuletada, et 9.–11.oktoober toimub NAKi lõpuharjutus ehk Kotkalend 2015. Seal saame meie, värsked jaoülemad, harjutada õpitut. Pange endale juba varakult kirja need kuupäevad, sest meil oleks väga vaja jaovõitlejaid, kelle peal oma oskusi demonstreerida ning oma kompanii kaitseliitlastega on seda tunduvalt parem tunne teha.

võitleja T.

Uudised