SS Uudised
15.01.2016

Põhja Kompanii võitlejad NAKil.

Tervitus!

8-10 Jaanuar toimus NAKkl 2016 kursuse esimene kontaktõpe.
Püüan teha teile sellest lühida, aga võimalikult ülevaatliku kokkuvõtte. Näis kas õnnestub :)
Kogunemise aeg oli reedel 1900 Männiku lasketiiru peahoones. Osalejad olid eelnevalt, valdavalt neljaste gruppidena tubadesse jaotatud. Jäi üle vaid leida oma nimega uks, hõivata voodikoht (sisaldas tekki, patja, VALGEID voodilinu) ja varustus lahti pakkida. Olgu siinkohal ka öeldud, et toitlustamine toimus kolm korda päevas läheduses asuva hotelli ''restoranis''.
 
Esimesel õhtul toimus kirjalik test kodutööks antud materjalide kohta. Selle tulemused selguvad järgmise nädalal lõpuks, aga eks igaüks ise juba aimab, mis sealt oodata võib.
 
Hindamine hakkab toimuma igal õppenädalal.
Hinnatakse:
* iseseisvat õpet,
* admin. ülesannete täitmist,
* JÜ juhisooritusi
* käitumist
Peale neljandat kontaktõpet tehakse kokkuvõttev hinnang JÜ baasoskuste kohta.
 
Seekord keskenduti suuresti rännakukäsu (5 punkti) koostamisele, andmisele ja täideviimisele. Tegelesime sellega nii laupäeval, kui pühapäeval ja teeme seda ka järgnevatel kordadel veel ja veel ja veel.
Väljaspool klassiruumi käis töö tubadepõhiste gruppidena, kus iga liige sai jaoülemana oma ülesannet täita.
Aga puudutati ka teisi olulisi teemasid, millest mõned tooksin siin ka välja.
 
Kuidas peaks käituma jaoliige vaatluskontakti järgselt, kokkuvõtteks - ära edasta jaoülemale ebaolulist infot (orav närib käbi, lehm tegi muu, mustikad on valmis)
 
Kõik kursuslased peavad administratiivsete juhtimiskogemuste saamiseks olema korra kursuse vanema rollis.
Mind tabas see õnn kohe esimesel korral ja ülesannet pidin täitma terve nädalavahetuse. Tegelikult saab see olema, vähemalt esialgsetel andmetel, ühe õppepäeva kaupa.
Kursuse vanema kohustuste hulka kuulub muu seas hommikuvõimlemise läbiviimine (kell 0650, õues, pühapäeva hommikul näitas termomeeter -25*), jälgida ja tagada, et kõik kursuslased oleksid õigel ajal, õiges kohas, valmis saama edasisi korraldusi või tegema tegevusi. Hilinemised ei ole lubatud ja sellega saime, mõne väikese erandina (1-2 min.), ka hakkama.
Kõige tähtsam ülesanne oli jälgida, et kohv kunagi otsa ei saaks! :)
Kursuse vanemale määrati ka abi, kes siis järgmisel kontaktõppel täidab ise neid ülesandeid.
Kogemus oli uus, huvitav, vastutusrikas aga väga õpetlik. Kui õppele minnes ma natuke pelgasin, et äkki määrataksegi kohe esimesel korral, siis nüüd mõtlen, et seda võiks teinekordki teha.
 
Õhtul koju sõites tundsin ennast juba natuke parema sõdurina.
Paraku ei ole mul siia lisada fotosid. Kohe algul anti mõsta, et nende tegemine ja jagamine ei ole soovitatav. Väljaarvatud juhul, kui selleks luba taotleda.
 
Tänud kõigile kaasa elamast ja edu koolivendadele!
MPR RV ML

Uudised