SS Uudised
24.02.2016

Põhja Kompanii külas Vaida lasteaias

Põhja kompanii pooljao suurune üksus käis külas Vaida lasteaias, näitamas ja rääkimas kuidas elavad kaitseliitlased.

Kavas oli:
Lastele räägiti, kui ohtikud on relvad ja mida lapsed peaksid tegema kui kohtuvad relvade või lõhke seadeldistega. Lisaks prooviti mängurelvadega märki lasta. Nii mõnigi tulevane snaiper sai oma käe valgeks.Logistika tunnis demonstreeriti köetava telgi mõnusid ja  räägiti juurde sõjamehe (tegelikult ikka sõjanaise ehk amatsooni) juttu.
Riviõppetunnis õpetati nippe, kuidas rivis vaikselt seista ja mida teeb üks tubli laps kui on õhuhäire. Kaitseliitlased kaotasid moondamisvõrguga lasteaia mänguplatsilt liumäe ära. Lapsed avastasid, et kamo-võrgu all on mänguväljakul palju lahedam mängida. Põhiline- see on ka väga turvaline tegevus.Omaette vaatamist ja proovimist oli varustuse tutvustuse tunnis. Laste lemmikuks osutus rühma parameediku kott kus lisaks huvitavate arsti instrumentidele ja plaastritele  võis ka magusat glükoosi leida.
Korda läinud õppepäeva kokkuvõtteks soovin tänada Marjannet, Mariat ja Kadri Leeni, kes said oma ülesandega super hüper väga hästi hakkama. Põhja kompanii lipp lehvis jälle kõrgel.

Vaida lasteaia direktor palus edastada Põhja kompaniile tänusõnad ja õnnitlused Vabariigi Aastapäeva puhul.

Uudised