SS Uudised
25.08.2013

Luurepatrullide õppus 24.-25.august 2013

Põhja kompaniist osales koondrühm. Instruktorid olid Kaitseväest ja Põhja kompaniist.
Tegutsesime Männiku polügooni lõuna alal, kuhu liivakarjääre pidevalt laiendatakse. Laupäeval rajasime metsa alla kolmnurkse patrulllaagri ja õppisime luurepatrulle.
Igaüks tegi ka endale märkmeid, mida tasub kindlasti mõnel vabal õhtupoolikul sirvida.Kolmnurk patrull-laagri jaoks telkmantlitest varjualuste rajamine

Kordasime ka tule ja liikumise peamisi taktikaid: üksi-üks (ehk üle ühe); lahingpaaride kaupa; pooljao kaupa (seejuures liikuma hakatakse alati paremalt poolt lugedes) ; rullides vasakule või paremale või malelaua formaadis liikudes rullides ette ja tagasi.
Samuti jaoülema käsklust „Joon hoia!“
Iga jao juures oli 1-2 instruktorit ja pühapäeva lõunaks olid jaod juba igati hästi kokku töötanud. Instruktorite gruppi vedas v-vbl S. tuntud headuses.


Jaoülemad käsku kuulamas


Laupäeva hilisõhtul läksid jaod luurepatrullidena luurama igaüks enda objekti (vastase vaatluspostid BTR-del). FRV-s (final rande-vou point) olevatel kattegrupi liikmetel oli ilmselt päris külm, kuid kindlasti pani igaüht mõtlema, et patrulli minnes tuleb rakmetele selja peale lisada KV seljakoti küljetasku, kuhu mahub sisse kampsun vmt.
Põhja kompaniis on iga õppus ka enda varustuse kontroll.

Pühapäeva hommikul harjutasime jao kiirrünnakut ja planeeritud rünnakut.
Lõunal ründasid jaod oma objekte, mis olid eelmisel päeval välja luuratud. Kahe objekti ründamisel sai kasutada Männiku liivakarjääri kõrgendikke ja platoosid.
Iga jagu tegi 2 rünnakut ja siis juba rühma kogunemine, õppuse tagasiside ja lõpufotod ning motoriseeritud rännak Plangu baasi. Baasis puhastasime relvad ja tagastasime varustuse.Kõige tähtsam, mida õppisime, et luurepatrulle tehakse tuletoetusgrupi määramisega, et kui luures olev lahingpaar või pooljagu satub vastase objekti juures tule kontakti, siis kattegrupi tuli (ja vajadusel Medevac) võimaldab luurajatel eemalduda. Erna Retke tüüpi luure, kus vastase eest lihtsalt minema joostakse, ei ole lahingolukorras realistlik.


Kohtumiseni järgmistel õppustel!

Tanel Järvet

Uudised